Gydomasis purvas vertinamas dėl savo biologiškai aktyvių medžiagų. Gydomojo purvo procedūros malšina skausmą, gerina viškinimo funkcijas, greitina uždegiminių procesų gijimą. Sveikatai naudingas gydomasis purvas naudojamas skirtingai priklausomai nuo pasirinktos procedūros.
Jeigu pasirinksite gydomąjį purvą, sanatorijos gydytojas paskirs procedūros tipą. Tinkamai įvertinus paciento būklę atsiskleis geriausios gydomojo purvo savybės. Sveikatai naudingas gydomasis purvas gali veikti raminamuoju, regeneraciniu ir skausmą malšinančiu poveikiu.
Purvo vonios – tai vienas iš intensyvesnio poveikio metodų. Gydytojas parinks purvo temperatūrą ir procedūros trukmę. Būtent tinkama purvo temperatūra suteikia geriausius gydomojo purvo rezultatus.
Sapropelinis purvas
Sanatorijoje BELORUS atliekamos analogų Lietuvoje neturinčios procedūros su sapropeliniu purvu. Šis gydomasis purvas ypatingai vertinamas dėl daug biologiškai veiklių medžiagų (apie 10-15 proc.). Sapropeliniame purve gausu mikroelementų – magnio, cinko, jodo, kobalto, bario, molibdeno ir kt. Sapropelinis purvas išgaunamas Baltarusijos respublikoje, iš Gardino apskrityje, esančio „Dikoje” ežero, kuris yra saugomas net trijų pakopų apsaugos sistemų, nuolat imami ir tikrinami mėginiai dėl jo gydomojo poveikio ir tik mūsų sanatorijai duotas leidimas šį gydomąjį purvą gabenti į Lietuvą ir naudoti gydomaisiais tikslais.
Moksliškai įrodyta, jog Sapropelinis purvas turi gydomųjų savybių ir padeda sergant sanarių, odos, virškinamojo trakto bei ginekologinėmis ligomis.
Ši procedūra - dviejų tipų. Pirmasis yra pilnas, viso kūno įvyniojimas, antrasis procedūros tipas, kuomet yra įvyniojamos tik atskiros, pažeistos ar skausmingos žmogaus kūno vietos.
Teigiamos gydomojo purvo savybės:
- gerina kraujotaką,
- malšina skausmą,
- skatina uždegiminių procesų gijimą,
- stiprina medžiagų apykaitą,
- gerina virškinimo organų funkciją
- stiprina imuninę sistemą,
- minkština randus.
Ligos, kurias gydo purvas:
- sanarių uždegimai ir ligos,
- nugaros - osteochondrozė,
- raumenų uždegimai,
- kaulų lūžiai,
- peridontozė,
- nervų ir jų rezginių ligos,
- koreguoja stuburo ir smegenų traumas,
- lėtinės ligos: ausų, nosies, gerklės (pvz., sloga, sinusitas, tonzilitas).